[2511] [2512] [2513] [2514] [2515]
kavel: 2513 € 100 - € 200

[Filosofie. Rationalisme. Kant] Vier titels: (1) Geschichte des Rationalismus

und Supernaturalismus vornehmlich in Beziehung auf das Christentum. Von Carl Friedrich Stäudlin. Nebst einigen ungedruckten Briefen von Kant. Göttingen, Vandenhoeck und Ruprecht, 1826, XII,476 p., contemporain met letterdruk titelschildje op de rug.
Ex bibliotheekexemplaar, afkomstig uit de bibliotheek der Doopsgezinde Gemeente te Amsterdam, met stempel op de titel en etiket op de rug. Dit geldt voor alle boeken in dit lot. Enigszins roestvlekkig. Bevat vanaf p. 469 drie niet eerder gepubliceerde brieven door Kant, gericht aan Stäudlin (1793, 1794 en 1798). "Het rationalisme is een filosofische stroming die vertrekt vanuit het idee dat de rede de enige of voornaamste bron van kennis is. De werkelijkheid bevat volgens rationalisten een inherente redelijke en logische structuur die vanwege dit feit ook direct door het verstand gelezen kan worden zonder enige tussenkomst van iets anders dan het denken zelf" (Wikipedia); (2) Ueber den Rationalismus und die Ratiolatrie (...). Von J.C.F. Witting (...). Braunschweig, F. Vieweg, 1822, 164 p., contemporain omslag (zonder de "Anhang" van 112 p.) - met nog 2 andere over hetzelfde onderwerp in 3 delen (één Duitstalig, de andere Engelstalig). (totaal 4 titels in 5 delen)