veiling / Fine Arts, Affiches, WOII, Ephemera, Erotica, Reclame, Sport, Scheepvaart, Speelgoed, Varia / 2400-2454 Scheepvaart collectie W.H.E. Scheeres
[2401] [2402] [2403] [2404] [2405]
kavel: 2403 verkocht € 200.00

B.J. Tideman (red.). Memoriaal van de Marine,

bevattende opgaven betrekkelijk de afmetingen, constructie, werktuigen, toetuiging en uitrusting vooral, doch niet uitsluitend, van Nederlandsche oorlogschepen (...). Amsterdam, J.H. & G. van Heteren, 1876-1880, half kunstleer, folio. Op 2 platen na compleet (mist Eerste afdeling plaat D3a en Tweede afdeling plaat 19). Band sleets, vernieuwde schutbladen, intern wat (roest)vlekkig, bladen aan randen gerafeld/ licht ingescheurd, hier en daar stempels van Directie Marine Willemsoord en enkele aantekeningen, enkele plakbandreparaties, desondanks toch een goed exemplaar van dit zeer zeldzame standaardwerk.
Met: G.C.E. Crone. De jachten der Oranjes. Amsterdam, Swets & Zeitlinger, 1937, geïllustreerd linnen, 4to, met 45 platen, 10 afbeeldingen in de tekst en een kleurenplaat (ex libris Scheeres) + Oranje nummer van het Marine Blad, 31 augustus 1898, geïllustreerd linnen (rug beschadiging onder, vernieuwde schutbladen, verder goed) + Nederlandsche jachten, binnenschepen visschersvaartuigen en daarmee verwante kleine zeeschepen 1650-1900, door G.C.E. Crone. Schiedam, Schiepers, 1978. Herdruk van de uitgave uit 1926. Compleet met Engelstalige samenvatting (35 pp.) los ingestoken op achterplat. (totaal 4)