veiling / Fine Arts, Affiches, WOII, Ephemera, Erotica, Reclame, Sport, Scheepvaart, Speelgoed, Varia / 2150-2164 Erotica
[2151] [2152] [2153] [2154] [2155]
kavel: 2153 € 1500 - € 3000

67 originele grotendeels gesigneerde koperen etsplaten w.o. 2 met signatuur "Van Dongen"

Bijzonder grote serie 20ste-eeuwse, grotendeels gesigneerde etsplaten, vrijwel alle met erotisch onderwerp en alle met staand formaat van 16 x 9 cm., hier en daar met gebruikmaking van aquatint, met behalve de twee platen met signatuur "Van Dongen" (in leesrichting, wij konden geen afdrukken van deze platen traceren), 4 platen gesigneerd "G. Barret" (in drukrichting, waarschijnlijk Gaston Barret 1910-1991), 16 platen gesigneerd "L. Boucher" (in leesrichting, waarschijnlijk Lucien Boucher, 1889-1971), 2 platen met gebruik van aquatint met een langere, onduidelijke signatuur en meer dan 30 platen met dezelfde, ongelezen signatuur (Lemagy?).
Het gelijkvormige formaat suggereert dat de platen oorspronkelijk zijn vervaardigd voor dezelfde publicatie, de stijlen en onderwerpen verschillen echter in hoge mate.