[730] [731] [732] [733] [734]
kavel: 732 € 70 - € 140

Anoniem, ca. 1940-1946. Oeuvre van meer dan 150 originele gedichten,

op enkele na getypt (enkele in diverse handschriften), enkele gemonogrammeerd in pen, alle gedateerd (grotendeels uit de oorlogsjaren), alle op geperforeerde blaadjes op 8vo formaat, deels los, deels in 3 contemporaine klappertjes.
Intrigerend lot, waarvan wij de dichter niet traceren. Sommige gedichten zijn aan iemand opgedragen, bijvoorbeeld Lot en Johan Avéres, baron Hövell tot Westerflier of Dr. Th. Deelen ("12,5 jr. Directeur St. Elisabeth Gast- en Ziekenhuis"). De gedichten zijn (later?) genummerd in potlood, grotendeels binnen de honderdtallen 300-600. Verreweg de meeste gedichten hebben betrekking op de oorlog, een deel is schertsend anti-Duits, sommige gedichten zijn Duitstalig.