[731] [732] [733] [734] [735]
kavel: 733 verkocht € 290.00

[Met originele handtekening van Johan de Witt] Akte betreffende twee percelen land,

"liggende in Tedingerbrouck , inden ambachte van Soeterwoude", ten behoeve van Cornelis de Haes "out driij [of XVIII?] jaeren", pen en inkt op perkament, gesigneerd "Johan de Witt 1670" en met papieren "klein zegel", keerzijde met korte tekst gesigneerd "Johan Ruys" en gedateerd 15 oktober 1671, en een goedkeuring gesigneerd door Simon Brand, gedateerd 1670, 31 x 32 cm.
Centrale beschadiging op vouw met verlies van wat tekst, meermalen gevouwen. Zonder lakzegels. Fraai manuscript in zwierig handschrift, waarin wordt verwezen naar meerdere andere aktes met nummers 347 en 794. De akte bepaalt het beheer van de percelen (waarbij de eigenaars van de aangrenzende percelen uitgebreid worden genoemd) voor Cornelis de Haes en wat er moet gebeuren "na dat hij sijn mondig 's mans sal sijn gecomen". In de tekst zelf is sprake van het "Comptoir van onsen lieven & getrouwen Raetpensionaris Johann de Witt (...)".