[739] [740] [741] [742] [743]
kavel: 741 verkocht € 2450.00

[Prachtige verzameling middeleeuwse manuscriptbladen] "Losse perkamenten bladen

uit middeleeuwse verluchte religieuze boeken- uren-boeken e.d. 13e-16e eeuw." Prachtige verzameling van 23 manuscriptbladen van diverse formaten op perkament en 2 fragmenten van bladen uit de genoemde periode, alle met Latijnse tekst, met rijk vergulde initialen en/ of marges, met de linkermarge ingeplakt in modern kartonnen album met titeletiket op voorplat.
Bevat enkele kleine series bladen afkomstig uit hetzelfde boek. De meest in het oog springende bladen zijn het eerste blad (vanwege de leeftijd en het extreem verfijnde penwerk) en twee schitterende bladen met zeer rijk vergulde decoratie in de vorm van krullende bladranken op vrij royaal formaat (20 x 14,5 en 21 x 15 cm., meteen ook de grootste complete bladen uit de verzameling). Voorts bevatten meerdere andere bladen zeer fraai en kleurrijk uitgewerkte marges, één blad bevat een schitterend uitgewerkt initiaal met miniatuur van God de Vader op zijn troon die Christus aan het kruis voor zich vasthoudt (totaal 23 complete bladen en 2 fragmenten in één band).