[751] [752] [753] [754] [755]
kavel: 753 verkocht € 300.00

[België] 2 brieven: (1) Emmanuel de Moura y Cortereal, markies van Castel Rodrigo (?-1651)

Gesigneerde, Franstalige brief geadresseerd aan "Le Prelat (du) Parcq", gedateerd 27 mei 1645, bifolium met één beschreven pagina, 31 x 20,5 cm., met op de laatste pagina de adressering en resten van een papieren zegel.
Zegel met papieren flapje met een klein deel van de adressering ontbreekt. Emanuel de Moura Cortereal, markies de Castel Rodrigo (?, 1590 - Madrid, 28 januari 1651) was landvoogd van de Zuidelijke Nederlanden van 20 september 1644 tot 1647, en bekleedde dus die functie toen deze brief werd geschreven.

(2) Francisco de Moura y Cortereal, markies van Castel Rodrigo (1610-1675). Gesigneerde brief soortgelijk als de vorige en gericht aan dezelfde Du Parcq, gedateerd 16 mei 1666, bifolium met één beschreven pagina, 29 x 20 cm., met op de laatste pagina de adressering en papieren zegel. Francisco de Moura Corte Real e Melo, 3de Markies van Figueira de Castelo Rodrigo, zoon van Emmanuel, was landvoogd van de Zuidelijke Nederlanden van 1664 tot 1668, en bekleedde dus die functie toen deze brief geschreven werd. Beide brieven worden genoemd in de online beschikbare veilingcatalogus Catalogue d'une très belle collection de manuscrits et lettres autographes (...) delaissée par (... ) L.J. de Petit (...), veilingcatalogus Martinus Nijhoff, Den Haag, 7 november 1853, kavels 358 en 359 (totaal 2).