[752] [753] [754] [755] [756]
kavel: 754 verkocht € 500.00

[Bijdrage van Ensor] Album amicorum van Jacqueline Hotton (geb. te Namen, 1922),

textielkunstenares, met ca. 50 bijdragen (incl. los ingestoken ansichtkaarten met haar werk en familiefoto's en portretfoto's van haarzelf), gedateerd 1942-1987, in blokje met gedecoreerd veelkleurige leren rug, alle sneden verguld, het blokje in te schuiven met achterplat in rijk vergulde en veelkleurig leren omslag met decoratie in Aziatische stijl in mozaïek in laag reliëf (uniform aan de rug van het blokje), achterplat van omslag bestaande uit met leer bekleed houten plankje met gedecoreerde, afgeschuinde randen, gesigneerd "Couplet. Bruxelles" aan de onderzijde, zijden schutbladen, 15,5 x 21 cm.
De rug van het omslag is ooit verbreed met leer en linnen. Zie over de kunstenares: Piron 1999, deel 1, p. 704. De belangrijkste bijdrage is van James Ensor, een handgeschreven tekstje in rood potlood, gedateerd "Ostende 25 juillet 1945" en voluit gesigneerd. Voorts met handgeschreven bijdragen van o.a. J. Thibaut de Maisières, Marie-Madeleine de Pierpont Surmont, Françoise Huart, Madeleine Mélot, H. Moretus Plantin, P. Liesman (gouache van "Roemah Laoet", buitenhuis van Leopold III), Camille Jacquemin (1899-1947, organist en componist, stukje muziek gedateerd dec. 1943), Amerikaanse soldaten als Ford M. Beardsley (dec. 1944), generaal Omar Nelson Bradley (gesigneerd kaartje van de Twelfth Army Group onder zijn leiding, er bestaat een Wikipedia-artikel over hem) en Henry Lee Munson.