[757] [758] [759] [760] [762]
kavel: 759 verkocht € 140.00

[Nederlanden] Verzameling van 9 diverse, gesigneerde brieven/ extracten, 1592-1780,

diverse onderwerpen, alle op papier (1x gezegeld), op latere kartonnen dragers, in latere omslagen of met een met paperclip aangehecht strookje met duiding van de inhoud, diverse 4to en folio-formaten.
(1) Gesigneerde resolutie van de Staten van Zeeland, 5 november 1592, door Christoffel Roels, m.b.t. "Zeepe", 1 enkelzijdig beschreven folio-blad, los in later omslag (klein centraal gaatje); (2) Gesigneerde resolutie der Staten van Zeeland, ontv. 4 juli 1597, door Bonifacius de Jonge, Raadpensionaris van Zeeland, 1 enkelzijdig beschreven folio-blad, los in later omslag; (3) Gesigneerde brief m.b.t. de vrijlating van een soldaat van kapitein Podt die was gevangengezet vanwege het niet opvolgen van orders, 8 augustus 1638, ondertekend door een officier Eulenfels van het garnizoen in Breda, één eenzijdig beschreven folio-blad; (4) Gesigneerde brief door Henri de Fleury de Coulan, heer van Buat, kapitein van de garde van Prins Willem II, Den Haag, 21 mei 1663, geadresseerd aan Anthony Steeghaest (?) te Middelburg, bifolium op folio-formaat (zegel en een klein blanco stukje blad ontbreken; de schrijver werd op 11 oktober 1666 onthoofd wegens hoogverraad); (5) Gesigneerde brief door Godard, Baron van Reede-Ginckel, 27 september 1691, geadresseerd aan de Duc de Württemberg, bifolium op 4to-formaat, met verbroken zegel. En met nog vier 18de-eeuwse, gesigneerd brieven/ extracten door Cornelis Hop (1685-1772) (extract gedateerd 28 december 1733), Johan Hop (1709-1773) (brief aan zijn broer van 1 augustus 1753 inzake zijn benoeming tot Thesaurus Generaal), L.P. Van de Spiegel (1736-1800, raadpensionaris) (briefje gedateerd 15 december 1780) en Jan de Keijser, secretaris van de stad Oudewater (extract uit het "begravenis-boek der stad Oudewater", augustus 1794, gestempeld en gezegeld en met Franse contemporaine vertaling) (totaal 9 brieven/ extracten).