[767] [768] [769] [770] [771]
kavel: 769 verkocht € 70.00

Gerard den Brabander (1900-1968, pseudoniem van Jan Gerardus Jofriet.

Originele handgeschreven versie van het gedicht "Ondergang der 20ste eeuw", gedateerd "Paschen 1944" en voluit gesigneerd, op het laatste kantje van twee gelinieerde velletjes van 19 x 13 cm., waarbij de andere drie kantjes een brief bevatten, waarin hij het vers ("In dank daarvoor ["uw waarderende woorden"] zend ik u hierbij mijn laatste vers in handschrift") noemt en voorts de beschikbaarheid en kosten van allerlei uitgaven van zijn hand noemt, de brief gedateerd "Amsterdam, 19-5-'44".
Waarschijnlijk gericht aan een boekhandelaar. De brief handelt onder andere over het tijdschrift "Het Spuigat", waarvan Den Brabander meent dat de geadresseerde wel 20 à 30 exemplaren kan plaatsen. "Wees in verband met Het Spuigat echter voorzichtig met het gebruik van mijn naam s.v.p.! Het vers "Ondergang der 20ste Eeuw" is het aanvangsvers van een nieuwen reeks Europeesche verzen, geïspireerd door een actie, waaromtrent ik u gaarne eens zou willen spreken. Komt u weleens in Amsterdam? Het reizen is voor mij, vanwege de kosten, nogal bezwaarlijk. U kunt in principe voor een lezing/ voordracht wel op mij rekenen, wanneer inmiddels de omstandigheden tenminste wat gunstiger worden voor mij. Tijdens mijn laatste "contact met vreemden" raakte ik n.l. al mijn kleeren kwijt, zodat ik er tamelijk ontoonbaar uitzie. Men zal dus iets door de vingers hebben te zien." (...).