LOT 769
SOLD €70,00

Gerard den Brabander (1900-1968, pseudonym of Jan Gerardus Jofriet)

Original handwritten version of the poem "Ondergang der 20ste eeuw", dated "Paschen 1944" and signed in full, on the final side of two lined sheets of 19 x 13 cm., with the remaining three sides containing a letter, in which he mentions the verse ("In dank daarvoor ["uw waarderende woorden"] zend ik u hierbij mijn laatste vers in handschrift") and also the availability and prices of all sorts of publications by his hand, the letter dated "Amsterdam, 19-5-'44".

Probably addressed to a booktrader. The letter discusses among other things the periodical "Het Spuigat", with Den Brabander thinking that the addressee can fit some 20 to 30 copies. "Wees in verband met Het Spuigat echter voorzichtig met het gebruik van mijn naam s.v.p.! Het vers "Ondergang der 20ste Eeuw" is het aanvangsvers van een nieuwen reeks Europeesche verzen, geïnspireerd door een actie, waaromtrent ik u gaarne eens zou willen spreken. Komt u weleens in Amsterdam? Het reizen is voor mij, vanwege de kosten, nogal bezwaarlijk. U kunt in principe voor een lezing/ voordracht wel op mij rekenen, wanneer inmiddels de omstandigheden tenminste wat gunstiger worden voor mij. Tijdens mijn laatste "contact met vreemden" raakte ik n.l. al mijn kleeren kwijt, zodat ik er tamelijk ontoonbaar uitzie. Men zal dus iets door de vingers hebben te zien." (...).