[1455] [1456] [1457] [1458] [1459]
kavel: 1457 verkocht € 600.00

[Japan] Ogawa Kasuma (1860-1929). Types of Japan. Celebrated Geysha of Tokyo.

Tokyo, z.d. (ca. 1892-1893), (één deel tevens met adres Yokohama etc., Kelly and Walsh), twee delen met elk een klein letterdruk (karakters) meegebonden colofon-velletje en respectievelijk met 12 en 9 collotype platen, oorspronkelijk uniform koordgebonden buigzaam kartonnen platten, folio (40 x 29,5 cm.).
Beide delen met bibliotheeketiketje op voorplat en kleine andere defectjes; het deel met de 9 platen heeft een beschadigd achterplat waarbij ook de laatste plaat in blanke marge iets beschadigd is. Het deel met de 12 platen is in (zeer) goede staat.

Fraaie en zeldzame plaatreeksen. Worldcat noemt 5 exemplaren, waarvan 4 in Amerika, geen exemplaren in PiCarta. De 12 platen in het ene deel tonen op één plaat na een geisha ten voeten uit in telkens dezelfde Japanse kamer. In het andere deel zijn 8 platen opgenomen met elk 12 kleine ovale portretten, de laatste plaat toont 9 van zulke portretjes. "Ogawa was a founding member of the Japan Photographic Society, which gathered photography amateurs from all around Japan. In 1891, he was charged with taking 100 pictures of Tokyo's most attractive geisha, to commemorate the opening of the Ryunkaku." (Wikipedia).