veiling / Veiling 20, deel I: Maandag 3 december 2018. Aanvang 19.00 / 650-682 Topografie Nederland
[656] [657] [658] [659] [660]
kavel: 658 verkocht € 80.00

[Enkhuizen. Geschiedenis & handvesten] Historie der vermaerde Zee- en Koop-Stadt Enkhuisen

vervaetende haere herkomste en voortgangh. Mitsgaders verscheide gedenkwaerdige geschiedenissen aldaer voorgevallen. Geeraerdt Brandt. Den tweeden druk met een vervolg vermeerdert door Sebastiaan Centen. [2 delen in een band]. Hoorn, Jacob Duyn, 1747. Halfleer, klein 4to, geïllustreerd frontispice door H. Barij, titel in rood en zwart, vignet in kopergravure met zicht op Enkhuizen; de tweede titel: Vervolg der historie (...) die (...) door geheel Westvriesland en het Noorderquartier gebeurt zyn, met vignet Enchuysen. Idem.
(30),319,(15) en (6),448,(22),(1) pp., een uitslaande plattegrond, 3 (van 4) portretten en een uitslaande wapenkaart (met scheurtje) in het eerste deel en 2 grote uitslaande portretten (waarvan een met scheur) in het andere deel. Slordige band.
Samengevoegd met de Handtvesten, Privilegien, Willekeuren ende Ordonnantien der Stadt Enchuysen; Alckmaer en Hoorn, en Medemblick, Groote-Broeck (enz.). [3 delen in een band]. Perkament, folio, 3x titelpagina, waarvan 2x met groot vignet. Enchuysen, Egbert van den Hoof, 1667. Band met kl. besch., div. pp. met bruining, div. watervlekken, verder een goed ex. (totaal 2)