[219] [220] [221] [222]
kavel: 221 verkocht € 550.00

[Exemplaar nummer 1, met originele tekeningen] Jean-Jacques Rousseau. Les Confessions.

Illustrations gravées sur bois de Paul Baudier et Emilien Dufour. Parijs, Éditions du Trianon, 1926-1927, gedrukt in 475 genummerde exemplaren, dit is nummer 1 van 5 exemplaren op Vieux Japon met 3 extra suites van de houtsneden, 3 delen, 356,(7); 275,(4); 220,(7) p., rijk geïllustreerd met kleurenhoutsnedes door genoemde kunstenaars, oorspronkelijk omslag, folio formaat [sic].
De portfolio's van de tekeningen en de extra suites stofvlekkig/ beduimeld en één portfolio tevens gescheurd aan de rug. Zeer bijzonder, volledig onafgesneden exemplaar met de volgende extra's in 4 portfolio's (voor de drie delen en de tekeningen): (1) Zeven OORSPRONKELIJKE ONTWERPTEKENINGEN voor houtsnedes, waarvan 6 gesigneerd of gemonogrammeerd door Dufour en 1 gemonogrammeerd door Baudier, alle 27 x 21 cm., onder (gebruinde) passepartouts (1x gescheurd). Voorts de houtsneden in vier verschillende suites: (2a) In kleuren binnen de tekst; (2b) In kleuren als losse prenten op Vieux Japon; (2c) In zwart op Vieux Japon; (2d) In zwart op Chinees papier, doorgehaald; (3) Een suite van de vignetten in zwart op Chinees papier.