[1354] [1355] [1356] [1357] [1358]
kavel: 1356 verkocht € 110.00

Twee titels met bijzonderheden: (1) Emigranten en andere verhalen door M.H. Székely-Lulofs

schrijfster van "Rubber" en "Koelie". Amsterdam, Elsevier, 1933, 205 p., oorspronkelijk omslag naar ontwerp van Mohr.
Omslag met scheurtje en licht gebruind op de rug. Met los ingelegd een originele getypte brief gesigneerd in pen door de schrijfster, gedateerd "Mátiásföld 21 Juni 1934", gericht aan "Zeer gachte Heer Monteyne". De schrijfster geeft met de brief gehoor aan een schriftelijk verzoek van een dag eerder, door wat foto's te zenden [niet aanwezig, ze vraagt ze terug op het einde van de brief] en "Biographical data" [wel aanwezig, één gestencild vel]. De gegevens waren nodig voor een artikel van de heer Monteyne, dat de schrijfster gaarne wenst te ontvangen. Met nog één andere over de Japanse bezetting van Indië, met interessante aantekeningen en aanvullingen in pen van een ervaringsdeskundige. (totaal 2)