1500-1549 Typografie en fine printing

[1500 - 1509] [1510 - 1519] [1520 - 1529] [1530 - 1539] [1540 - 1549]
kavel: 1510
Maandblad voor de typografie en verwante vakken in de Nederlanden
-Drukkerij Levisson Den Haag. Eerste jaargang nov/dec 1910 + Bundelingen tweede jaargang 1911/1912, 5e jaargang 1915 en 6e jaargang 1916. In orig. band met bijlages. -
€ 70 - € 120
kavel: 1511
Kwadraatbladen
-Lot met 17 kwadraatbladen: 1) 3 litho's - Mart Kempers, 1959; 2) Muziek en Techniek - Harry Sierman, 1960; 3) Organics - William Katavolos, 1961; 4) 50 jaar steendrukkerij de Jong & Co, Hilversum, 1961; 5) Schrijftaal II, samenstelling Simon Vinkenoog, 1963 (licht sleets aan rug); 6) Philomene. Pim van Boxtel, P. Brattinga, 1966; 7) New Alphabet. Wim Crouwel, 1967; 8) Extra zending Schrijftaal, Henry Miller, Pieter Brattinga, 1967; 9) NU 2, Willem Sandberg, 1968 (incl. inlay); 10) Meisjes Alfabet, Anton Beeke, Ed van der Elsken, Geert Kooiman, 1970 (lichte gebr. sporen aan omslag); 11) 16 kubussen en een speelveld – Wim Spreeuwers (concept), 1970; 12) Muziekpapier – Paul Reeuwijk (concept), 1970; 13) Liber Amicorum: steendrukkerij De Jong & Co 1911-1971 – Dick Bruna e.a., 1971; 14) Cijfer – Pieter Brattinga, 1971; 15) House – Les Livine, 1971; 16) Schrijftaal III - Simon Vinkenoog (losbladig), 1971; 17) Topografische analyse van een bedrukt oppervlak – Aloisio Magalhães, Balthasar van der Ast, 1974.-

verkocht € 220.00
kavel: 1512
Graphica + Grafiek
-Edition de Propagande de la Fédération Belge des Industriels du livre et de l'union belge des Maitres imprimeurs lithographes, Juillet 1932 + no. 4, 1957 (omslag matig) + no. 2, 1947 + no. 3, 1947 + nr. 4, 1955 - en Grafiek. Vakalbum en documentatie voor de grafische technieken uitgegeven door de Kolvo, Gent, nr. 2, 1952 + nr. 2 1957/58 + nr. 1, 1959 + nr. 2, 1959 + nr. 3, 1959 + nr. 1, 1961 + nr. 1, 1961 en nr. 3, 1961. Alle met reclames, en hier en daar tipped-in bijlages.-

verkocht € 80.00
kavel: 1513
De Papiermolen
-tijdschrift voor de Grafische vakken. 6 nummers van dit tijdschrift: Nummer 9, 1935. Samengesteld door Ruscha Wijdeveld; nr. 10 Waarom Kunstdruk?, ca. 1949; nr. 11 Herfst 1950; nr. 13, Voorjaar 1951 (voorzijde besch., hapje r.b.); nr. 14, ca. 1956; nr. 15, 1957.-

verkocht € 110.00
kavel: 1514
Nov Adam Nuvos Archivos de Arte Moderno Tipografico
-Volumen Primero nouvelles Archives d'Art Moderne Typographique, premier volume. T. Bachmann, Barcelona. Ca. 1942. Ringgebonden + Vol. 2-4 - en Abundancia, Super-Veloz. 100 carateres diferentes en una sola póliza! - en 3 andere.-

verkocht € 370.00
kavel: 1515
Joh. Enschedé en Zonen
-Letterproef van Joh. Enschedé & Zonen lettergieterij te Haarlem. Deel II Fantaisie-letter. 1889. Folio in bruin linnen, 184 pp. Ongesneden. Naam op schutblad met Tipp-Ex-plekje verborgen, voorts net exemplaar.-

verkocht € 190.00
kavel: 1516
Typefoundries in the Netherlands from the fifteenth to the nineteenth century
-By Charles Enschedé. Haarlem Stichting Museum Enschedé, 1978. Historisch overzicht van lettergieterijen in Nederland van de 15e tot de 19e eeuw. xxviii, 480 pp. In halfleer in foudraal incl. prospectus. Folio (38 x 26 cm.). Nr. 935/1500 - toegevoegd: Letterproef Joh. Enschedé en zonen Grafische inrichting N.V. boek, plaat, offset, en diepdrukkerij Haarlem, 1951. 184 pp. In linnen ringband.-

verkocht € 110.00
kavel: 1517
Grafische Mededelingen der N.V. Lettergieterij "Amsterdam" voorheen N. Tetterode
-Lot van 36 nummers: 9e jaargang nr. 2, 1951; 11e jrg. nr. 1, 5 en 6; 12e jrg., 1955 t/m 18e jaargang, 1961 compleet in 23 nrs. + De drupa onder de loupe, speciale uitgave van de nv Lettergieterij Amsterdam: vh N. Tetterode, juni 1962 - en 8 nummers van Typografische mededeelingen der Lettergieterij Amsterdam tussen 1924 en 1931. Alle in goede staat. -

verkocht € 70.00
kavel: 1518
[Facsimile] Das Ganze des Vergoldens & Recepte für Buchbinder ... 2009
-Alles over het vergulden & recepten voor boekbinders. G. Jander & F. Wehrend. Arethusa Distelkamp Pers, Dodewaard, 2009. xxii, 120, (5) pp. Kl. 4to, in halfleer, met vergulde rugtitel. Exemplaar gesigneerd door binder Geert van Daal. Nummer 104 van 115 Arabisch genummerde exemplaren. Het facsimile gedeelte gedrukt in offset, transcriptie en vertaling in lood gezet.-

verkocht € 80.00
kavel: 1519
De Marmerkunst & The Art of Marbling
-Josef Hauptmann, met een "ten geleide" van Jan Storm van Leeuwen, Dodewaard Atelier De Distelkamp, 1992. Facsimile uitgave naar het origineel uit 1899. Linnen gebonden in foedraal. Nummer 94, gesigneerd door de binder. 123 pp. met 21 gegelatineerde stalen gemarmerd papier in kleur. Exemplaar als nieuw.-

verkocht € 70.00