1500-1549 Typografie en fine printing

[1500 - 1509] [1510 - 1519] [1520 - 1529] [1530 - 1539] [1540 - 1549]
kavel: 1530
[Deluxe editie] Confucius, les Quatre Piliers de la Sagesse
-Adaption de Joseph Pardo, édition de Prestige, in 2 delen, illustraties Jean Gradassi. Hierin opgenomen Ta'Hio; Fen Tchang Hia Leang Pien -I-II; Tchoung Young. Nice, Le Chant des Sphères, Reliure d'Art Sefer, 1988-1989. Folio, in losse katernen, nummer 1124/1250 in luxe fluwelen cassette met reliëfdruk en vergulde bandversiering.-
€ 600 - € 1200
kavel: 1531
Rose des Bois
-Consuelo et (ills.) Marga Gil Roësset, Librairie Plon, Paris, 1923. Deels ongesneden exemplaar.-

verkocht € 95.00
kavel: 1532
[Art Nouveau] Gedichten van Jacques Perk
-Met Voorrede van Mr. C. Vosmaer en Inleiding van Willem Kloos, 2de Druk. Vercierd door T. Nieuwenhuis. Amsterdam, S.L. van Looy, 1897, (2),194 p., oorspronkelijk gebatikt linnen. Met fraaie Art Nouveau bladversiering, hoofdstuk-illustraties en titelpagina. Goed exemplaar.-

verkocht € 150.00
kavel: 1533
[Letterproef] 4 werken
-Letterproef uitgegeven door de drukkerij M. Wyt & Zonen Rotterdam, 1910 + Letterproef van de Garde. Koninklijke Drukkerij van de Garde Zaltbommel, 1967. Samenstelling en ontwerp H. van Krimpen/ Jan Kahn + Supplement Letterproef "Plantin". Moderne en Klassieke letter ornamenten, koperen lijnen initialen en vignetten. Brussel, ca. 1930 + Letterproef Drukkerij Meijer n.v. Wormerveer, 1957. Naar ontwerp van Jurriaan Schrofer.-

verkocht € 200.00
kavel: 1534
[Theo Nieuwenhuis] N.V. Philips Gloeilampenfabrieken
-Naamloze Vennootschap Philips' Gloeilampenfabrieken 1891-1916. J. Feith, Eindhoven, 1916. Minimale besch. aan rug en randen, goed exemplaar in Art Nouveau band van Theo Nieuwenhuis + foldertje Philips Lampes au Neon, Brussel, ca. 1940. 8 pp.-

verkocht € 110.00
kavel: 1535
[Anthon Beeke] Flevodruk kalenders
-11 kalenders uitgegeven door Flevodruk, Harderwijk, elk met eigen thema en fraaie vormgeving: voorjaar 2003 + winter 2003/2004 + lente en Somer 2004 + lente (Henk Schiffmacher Scrap Skin Museum), zomer (foto's van insecten door Patrick Gries) en herfst 2005 + lente, zomer en herfst (kaasetiketten) 2006 en winter 2006/2007 (konijnen en konijnenrecepten). Ontwerp Anthon Beeke. Toegevoegd: enkele stuks los drukwerk van Flevodruk, o.a. uitnodigingen. -

verkocht € 100.00
kavel: 1536
[Paul Schuitema] "Ex libris C. Chevalier".
-Ex libris, ca. 1930, 7,4 x 5,3 cm., letterdruk en fotomontage naar ontwerp van Paul Schuitema en gedrukt in rood en zwart (Maan/ Van der Ree '90, p. 56; Broos/ Hefting p. 83).-
€ 100 - € 200
kavel: 1537
Typografie New York
-The American Manual of Typography. An exhaustive exposition of the various phases of type-compostion. A text-book for the ambitious typographer (...). New York, Oswald Publishing Company, 1905. 144 pp. In halflinnen. Rug sleets, voorts goed ex. + Robert Granjon Typecutter and Printer. Sixteenth Century type founder and printer. Mergenthaler Linotype Co. Brooklyn, New York, 1931. In halfperkament met gemarmerde platten, press of George W. Jones at the sign of the Dolphin, London + The Typography of Newspaper Advertisements. Francis Meynell. New York, Frederick A. Stokes Company, publ. 1929. 240 pp. In linnen geb.-

verkocht € 90.00
kavel: 1538
Typografie London
-Pastonchi A specimen of a new letter for use on the "Monotype". The Lanston Monotype corporation, London, 1928. In half perkament met gemarmerde platten. Boekontwerp Hans Mardersteig, gedrukt op de Veronese press van Arnoldo Mondadori door Officina Bodoni + The Baynard Book of Types, ca. 1925. (45) eenzijdig bedrukte pagina's met types + Caslon Old Face Roman & Italic. Cast entirely from Matrices produced from the original punches engraved in the early part of the eighteenth century in Chiswell street, London, by William Caslon, ca. 1924. -

verkocht € 130.00
kavel: 1539
Lot van 3: Monathefte für Bücherfreunde und Graphiksammler 1925
-Klinkhardt & Biermann, Leipzig. Compleet jaargang in 2 banden. Ex libris A.W. Barten + Buchkunst. Beiträge zur entwicklung der Graphischen Künste und der Kunst im buche. Staatl. Akademie für Graphische Künste und Buchgewerbe, Leipzig, 1st Jahrgang, 1931. Ex libris C. Dolkens - en Der Deutsche Buchhandel im Spiegel der Vossischen Zeitung, Verlag Ullstein, Berlin, 1925.-

verkocht € 80.00