veiling / Strips, (Strip)Originelen, Collectie van Raemdonck, Aziatica, Indonesië, Typografie, Fotografie en Fine Arts / 1500-1549 Typografie en fine printing
[1502] [1503] [1504] [1505] [1506]
kavel: 1504 verkocht € 550.00

Twee titels, 1 met opdracht: (1) Samuel Taylor Coleridge. The Rime of the Ancient Mariner

With ten engravings on copper by David Jones. Gedrukt te Londen bij de Fanfare Press voor Douglas Cleverdon te Bristol, 1929, gedrukt in 470 genummerde exemplaren (ongenummerd presentatie-exemplaar), (8), 37,(1) p., met 8 gegraveerde platen en twee gegraveerde vignetten, oorspronkelijk goudgeletterd halflinnen, folio.
Schutbladen en rug iets vergeeld, hoeken van platten iets sleets. Bijzonder presentatie-exemplaar, gemonogrammeerd in het colofon door Douglas Cleverdon en met opdracht in pen op het vrije schutblad: "To A.A.M. Stols, creator of the Halcyon Press in sincere homage from Douglas Cleverdon".

(2) Edgar Allen Poe. The Fall of the House of Usher. With 10 aquatints by Alexandre Alexeïeff. Maastricht, The Halcyon Press, 1930, gedrukt in 365 genummerde exemplaren (300) door J. Enschedé en Zonen, 68,(2) p., met 10 illustraties in de tekst, oorspronkelijk verguld linnen, 4to. Schutbladen wat gebruind en met kleine nummers op binnenzijde achterplat; hier en daar licht roestvlekkig; de band met wat gebruikssporen. (totaal 2)