veiling / Kinderboeken, Literatuur, Oude Boeken, Manuscripten, Amsterdam, Topografie en Atlassen / 750-769 Atlassen en cartografie
[754] [755] [756] [757] [758]
kavel: 756 verkocht € 1000.00

[Atlas] Brender à Brandis

Nieuwe natuur-geschied- en handelkundige zak- en reis-atlas. Amsterdam, Nicolaas Theodorus Gravius, ca. 1789. 8vo in 4s. Met 46 dubbel-p. en grotere uitvouwbare kaarten (genummerd 1-47) en 2 uitvouwbare handgekleurde tabellen 'Stedenwijzer'. Kaarten contemporain randgekleurd. Gebonden in halfleer.
*Zeldzaam zakatlasje dat voornamelijk bedoeld was voor kooplieden en soldaten. Met onder meer een ongebruikelijk groot aantal van 8 wereldkaarten en een kaart van de vijf continenten. Inscriptie van eigenaar uit 1795 J.G.v.M., een soldaat uit het 98ste (regiment?) gestationeerd in Oost-Zaandam.
De plaat voor maritieme vlaggen ontbreekt. Rug aan kneep ingescheurd, maar stevig in band, leren hoek r.o. voorplat prof. gerestaureerd.