veiling / Kinderboeken, Literatuur, Oude Boeken, Manuscripten, Amsterdam, Topografie en Atlassen / 750-769 Atlassen en cartografie
[750] [751] [752] [753]
kavel: 751 € 225 - € 450

[Nederlanden. De Lat] Nieuw en beknopt Kaart-Boekje,

vertoonende de XVII. Nederlandse Provintien (...). Voor eerst in een generaale, en dan in 22. aan malkander sluytende kaartjes zeer net verdeelt./ Atlas portatif ou livre nouveau de cartes geographiques, qui contient les XVII provinces, des Païs-Bas (...). Deventer, Joan de Lat, 1741, (7); (7) p. tekst in het Nederlands en Frans, met de volgende handgekleurde dubbelp. en uitslaande gravures: overzichtskaartje gevolgd door 22 handgekleurde kaartjes, ten slotte met Stedenwijzer (gedateerd 1738) op het eind, contemporain half schapenleer, smal 8vo.
Een intensief gebruikt, vlekkig exemplaar: aan het overzichtskaartje ontbreekt een strookje aan de onderzijde en de bovenmarge is gerafeld; alle gravures dubbel genummerd op de rug in pen en gerepareerd op vouwen; band sleets.