veiling / Kinderboeken, Literatuur, Oude Boeken, Manuscripten, Amsterdam, Topografie en Atlassen / 800-821 Topografie buiten Europa
[800] [801] [802]
kavel: 800 verkocht € 550.00

[Leguat] Voyage et avantures de François Leguat,

& de ses compagnons, en deux isles desertes des Indes Orientales. Avec la rélation des choses les plus remarquables qu'ils ont observées dans l'isle Maurice, à Batavia, au Cap de Bonne-Esperance, dans l'isle St. Helene, & en d'autres endroits de leur Route. Le toute enrichie de Cartes & de Figures. Londen, D. Mortier, 1708, 2 delen in één band, (14),XXX,164; (4),180,(34) p., met 2 gegraveerde frontispieces, 5 uitslaande, gegraveerde kaarten en 27 (uitslaande) gegraveerde platen, contemporain gespikkeld kalfsleer, vergulde rug met marokijnen titelschildje, 12mo.
Letterdruk titelpagina's met smalle blanke bovenmarges, hier en daar scheurtjes in uitslaande kaarten/ platen. Rugeinden wat sleets/ licht beschadigd. Toch een goed exemplaar met oude eigenaarsnaam Weissenhaus op keerzijde eerste frontispiece. Zeldzame eerste druk, gelijktijdig verschenen met de editie Amsterdam door Mortier, met dezelfde paginering en platen. Het boek van de Franse Hugenoot, ontdekkingsreiziger en bioloog François Leguat (1637/1639-1735) bevat beschrijvingen van de eilanden Rodriquez en Mauritius, en tevens van Batavia, Kaap de Goede Hoop en de Hottentotten, maar het waarheidsgehalte van het boek is altijd sterk in twijfel getrokken. Het boek bevat tevens veel beschrijvingen en illustraties van dieren uit het gebied en is bepalend geweest voor de (her)ontdekking van de geheimzinnige Rodriguez-dodo.