veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00 / 1300-1330 Aziatische kunst en fotografie
[1300] [1302] [1303] [1304]
kavel: 1302 verkocht € 80.00

[De Ruijter-feest te Medan 23 maart 1907] Album met 29 ingeplakte foto's,

8,5 x 11 tot 15,5 x 21 cm., tevens ingeplakt een uitslaand bijvoegsel van het Bataviaasch nieuwsblad (portret van de zeeheld), een uitslaande katern uit het Weekblad voor Indië, het tweede blad van de Sumatra Post (25 maart 1907), het originele programma van de festiviteiten aangeboden door de Sumatra Post, een foldertje met De Ruijter-liederen en nog een krantenknipsel en 3 De Ruyter-postzegels, contemporain goudgeletterd halflinnen, oblong folio.
Het eerste kartonnen albumblad is geknakt, met gevolgen voor 2 foto's, de krantenknipsels zijn wat gebruind en broos/ met scheuren, de band heeft wat gebruikssporen. Zeer leuk en specifiek album van de festiviteiten ter ere van de 300ste geboortedag van Michiel de Ruijter, gehouden te Medan op Zaterdag 23 maart 1907. In het album komt enkele malen de naam Meesters voor, bijvoorbeeld Ge Meesters en Giliam Meesters als onderschriften bij een portretfoto met 2 verklede kinderen, en de naam G. Meesters op de liedfolder. Herkomst van het album is dus de familie Meesters. Er werd een groot schoolfeest georganiseerd waar o.a. de genoemde liederen werden gezongen en er werd een tentoonstellingswedstrijd van opgetuigde scheepjes en matrozenpoppen georganiseerd. De kinderen Meesters op de genoemde foto hebben zo'n pop (van het meisje Ge) en scheepje (van de jongen Giliam) aan hun voeten. In het programma worden tevens de diverse volksspelen uitgepeld, o.a. mastklimmen, boegsprietlopen, fietsraces, kussengevecht tonsteken, en Honkongraces, meerdere foto's van deze volksspelen zijn ingeplakt. Voorts foto's van de Witte Societeit en de optocht van wagens omgebouwd tot schip.