veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00 / 1300-1330 Aziatische kunst en fotografie
[1309] [1310] [1311] [1312] [1313]
kavel: 1311 verkocht € 250.00

[Techniek] Port de Saigon. Construction d'un Bassin de Radoub dans l'Arsenal de Saïgon

au Moyen de Saissons métalliques et d'air comprimé. Plans et dessins d'exécution proposés et mis en oeuvre par H. Hersent. 1885. Titelp., inhoudsopgave (1 p.) + 17 zeer fraaie platen over de dubbele pagina met plattegronden en bouwtekeningen voor de haven van Saigon, met technische tekst in het Frans, in goudgeletterd portfolio, olifantsfolio. Gedrukt op zwaar papier met brede marges.
Rug prof. hersteld, platten iets geschaafd/vlekkig, pl. 5 met vouw in benedenhoek en pl. 7 rechts iets gekreukt, verder goed exemplaar. Officiële offerte opgesteld door Frans maritiem ingenieur Hildevert Hersent voor het Franse Ministerie van Marine en Koloniën. De offerte werd aangenomen en Hersents dokken werden gebouwd. Zeer zeldzaam.