veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00 / 1500-1549 Fine Arts: 16de-19de eeuw
[1500] [1501] [1502]
kavel: 1500 verkocht € 300.00

[Architectuur] Lot plaatwerken/ losse platen: (1) De terminus van den Rijn-Spoorweg

te Rotterdam, beschreven door C.B. van der Tak. Uitgegeven door de Maatschappij: tot Bevordering der Bouwkunst. (Amsterdam, L. van Bakkenes & Co., 1865), (12) p., met 9 gelithografeerde platen (1x dubbel-p.), zonder omslag, groot folio.
Los, eerste en laatste tekstblad van elkaar gescheiden. Met goedkeuring door de secretaris van de Maatschappij J.H. Leliman op de laatste pagina; (2) Het kasteel Stoutenberg nabij Amersfoort, ontworpen, uitgevoerd en beschreven door H.J. van den Brink (...). Uitgegeven door de Maatschappij: tot Bevordering der Bouwkunst. Ibis., idem, 1866, (2) p., met 6 gelithografeerde platen, los als uitgegeven in oorspronkelijk omslag, groot folio (met goedkeuring als bij (1), op achteromslag); (3) Album. Verzameling van bouwkundige schetsen en ontwerpen. 3e deel. Uitgave door en onder redactie van J.H. Leliman 1865-1866. Zonder plaats en uitgever (gedrukt door S. Lankhout te Den Haag), (6) p. (inleiding, inhoudsopgave en lijst van intekenaren), met kleurenlithografische titel en 28 (van 30) (kleuren)lithografische platen, in losse bladen als uitgegeven, in contemporaine halflinnen portfolio met bindlinten, groot folio. Plaat 11 en 16 ontbreken; deels watervlekkig. Inleidingsblad gerafeld. Met nog 2 soortgelijke publicaties op groot formaat en een verzameling van ca. 170 losse platen op hetzelfde formaat, in portfolio met rugtitel: Bouwkundige bijdragen. Het lot verkocht met alle feilen. (totaal 5 werken en 170 losse platen)