veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00 / 1500-1549 Fine Arts: 16de-19de eeuw
[1500] [1501] [1502] [1503]
kavel: 1501 verkocht € 140.00

[Benjamin Franklin (1705-1790)] Pierre-Michel Alix (1762-1817). "Francklin".

Mezzotint portret gedrukt in kleuren naar Charles Amédee Philippe Vanloo (1719-1795), 25 x 21 cm. (ovaal), gesigneerd en getiteld in de plaat, uitgegeven te Parijs, ca. 1793-1795.
Het adres van de uitgever aan de onderzijde is afgesneden (volgens het exemplaar in het Rijksmuseum gedrukt door Bechet voor uitgever Marie François Drouhin); voorts is de prent wat gekreukt, en wat smoezelig in marges. Toch een redelijk exemplaar en een mooie afdruk met sterke kleuren. Prachtig, zeldzaam portret van één van de "Founding fathers" van de Verenigde Staten.