veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00 / 1500-1549 Fine Arts: 16de-19de eeuw
[1502] [1503] [1504] [1505] [1506]
kavel: 1504 verkocht € 170.00

[IJspret] 1 gravure door J. Mariette, 1 ets/ gravure door L.P.F. Garreau

(1) Janvier. Divertissemens sur la glace. Kopergravure, ca. 1700, door Jean Mariette, Paris. Een Franse uitgave met daarin de vaste elementen naar Nederlands voorbeeld: schaatsers, sleetjes, kinderen met kolfstok op spiegelend ijs. Volgens het Franse onderschrift lacht men om de arme dienstmeid die een melkkan laat vallen op het gladde ijs. Ingelijst met passe-partout achter plexiglas. Lijst 52 x 58 cm. (2) De schaatsers, ets/gravure door L.P.F. Garreau naar Isaak Jansz van Ostade en Jacques Swebach, ca. 1800. Winterlandschap met dorpelingen op de schaats, sleetjes en man met paard en slede die zijn biertonnen richting café op de rechteroever brengt. Ingelijst met passe-partout achter plexiglas. Lijst 53 x 62 cm.
Toegevoegd: (3) Le Hollandois sur la Glace door J. Gole naar C. Dusart, ca. 1700. Ets mezzotint. Ingelijst met passe-partout achter glas. Prent 25 x 18 cm., lijst 52 x 44 cm. (totaal 3)