[923] [924] [925] [926] [927]
kavel: 925 verkocht € 600.00

[Nederlanden. Elwe] Compleete zak-atlas, van de zeventien Nederlandsche Provinciën,

begreepen in XXXI, zeer naauwkeurig en zindelyk in 't koper gebragte kaarten, op nieuw vervaardigd, naar de laatste verbeteringen van de Heeren Fraex, Bachine, en andere voornaame aardryks-kundigen (...) benevens eene korte beschryving der XVII Nederlandsche Provinciën (...). Amsterdam, Elwe en Langeveld, 1786, 239 (1) tekstp., met de volgende handgekleurde dubbel-p. gravures: titel, 29 uitslaande kaarten (w.o. een wereldkaart en 4 kaarten van de continenten) en 2 uitslaande "Steedewyzers", contemporain halfleer met titelschildje.
Boven- en onderzijde rug wat sleets, kaarten lichte sporen van vocht, enkele kaarten los en in de marge licht beschadigd. De wereldkaart (gedateerd 1786) en de kaarten van de continenten zijn allemaal up to date volgens de laatste ontdekkingen van Cook, en alle gesigneerd A. v. Krefelt.