[800] [801] [802] [803]
kavel: 801 verkocht € 280.00

[Noord-Amerika. Gesigneerd] The Battle of Bull Run

(a letter to an English friend.) by J.G. Barnard, with five maps. New York, D. van Nostrand, 1862. 124,(12) pp. 5 uitslaande kaarten. 4to in oorspr. rood linnen met vergulde titel. Exemplaar gesigneerd door John Barnard, aan Senator Grimes.
*J.G. Barnard was Brigadier General van de Volunteers tijdens de Amerikaanse burgeroorlog, senator Grimes was een van de senatoren die een picknick hield vlak naast de plek van de Battle of Bull Run. Toen de soldaten zich terugtrokken en langs de senatoren renden kon hij zichzelf ternauwernood redden en zwoer nooit meer een veldslag bij te wonen.