[810] [811] [812] [813] [814]
kavel: 812 verkocht € 280.00

"Suriname. Gezigt op de waterkant en reede van Paramaribo."

Getinte litho door J.E. van Heemskerck van Beest naar G.W.C. Voorduin, ca. 1860, 33 x 42 cm., ingelijst onder deluxe passe-partout.
De vierde plaat uit: 'Gezigten uit Neerland's West-Indien', naar de natuur geteekend en beschreven door G.W.C. Voorduin; op steen gebragt door J.E. van Heemskerck van Beest (Amsterdam, F. Buffa en Zonen, 1860-1862). Het Geheugen van Nederland: "Het is een drukte van belang op de rivier. Grote zeilschepen liggen voor anker terwijl kleine boten af en aan varen. Vooraan een pondo, vrachtboot, waarmee produkten van de plantages werden vervoerd naar de stad, in dit geval vaten suiker. Daarachter een Curaçaose schoener met de Nederlandse vlag. Het gebouw met het rode dak daarachter is de Waag, waar producten als koffie werden gewogen voordat ze werden geëxporteerd. Links daarnaast de zogenoemde Platte brug, aanlegplaats voor tentboten. De gebouwen aan de Waterkant dateren van na de grote stadsbrand van 1821, toen de hele straat in de as werd gelegd. Voorduin tekende deze plaat omstreeks 1860."