veiling / Veiling 20, deel II: Dinsdag 4 december 2018. Aanvang 19.00 / 1437-1499 Subcultuur
[1496] [1497] [1498] [1499]
kavel: 1498 verkocht € 100.00

Nicolaas Kroese (1905-1971)

The secret of 127. Choc des opinions. Amsterdam, in eigen beheer door Nicolaas Kroese Five Flies Anno 1627 (Quinta essentia), z.d. (ca. 1968), (67) bladen, oorspronkelijk omslag, 4to. Gesigneerd en gedateerd "24-1-1969" in ballpoint op het vooromslag. Zeldzame bundeling van de pseudo-wetenschappelijke ideeën van Nicolaas Kroese, waarvoor hij 100 gulden vroeg - met een aantal "antwoorden", gestencilde vellen met antwoorden op politiek actuele en levensvragen, meest uit 1964, door Nicolaas van Amsterdam (Kroese).
*Kroese richtte in 1939 het restaurant "D'Vijff Vlieghen" op, dat nog steeds bestaat. Dit verklaart de naam van zijn "uitgeverij".