veiling / Veiling 20, deel III: Woensdag 5 december 2018. Aanvang 19.00 / 1850-1899 Fotografie
[1850] [1851] [1852] [1853]
kavel: 1851 € 300 - € 600

Twee portretten: (1) Sir Cecil Beaton (1904-1980). (Koningin Elizabeth).

Fotografisch portret, 48,5 x 38 cm., gesigneerd verso drager met stempel "Cecil Beaton Photograph", onder passe-partout met vrijgemaakt strookje voor de ORIGINELE HANDTEKENING IN PEN van koningin Elizabeth, ca. 1939.
Enkele beschadigingen in het beeld. Keerzijde met latere aantekening in potlood: "Australian Chancery Netherlands", bijna zeker de oorspronkelijke verblijfplaats van het portret. Elizabeth Angela Marguerite Bowes-Lyon (1900-2002) was de vrouw van koning George VI van het Verenigd Koninkrijk en de moeder van koningin Elizabeth II. Ze was de laatste keizerin van India. Na de dood van George VI werd ze Queen Elizabeth The Queen Mother genoemd. Met toegevoegd nog 1 andere (aquarel) door hoffotograaf Hieronymus D. Fraenkl. (totaal 2)