veiling / Veiling 21 Deel II. Strips en strip-originelen, Aziatica, Subcultuur, Erotica en Fine Arts part I / 1200-1213 Typografie
[1205] [1206] [1207] [1208] [1209]
kavel: 1207 verkocht € 300.00

[Joh. Enschedé en Zonen, Haarlem] Lot van meer dan 40 letterproeven en publicaties,

1910 tot jaren 80, grotendeels dunne letterproeven van één enkel type, maar ook enkele dikkere aanverwante publicaties, grotendeels in oorspronkelijke omslag, diverse formaten.
Bevat o.a.: (1) A selection of types from six centuries in use at the office Joh. Enschedé en Zonen (...). Second impression, 1931, 102, (7) p., oorspronkelijk karton (vrije schutbladen gebruind, rug verkleurd); (2) Exposition national du livre à Amsterdam (...). Catalogue de l'exposition de Joh. Enschedé en Zonen (...). 28 p., oorspronkelijk gemarmerd omslag (gebruind aan het begin en eind); (3) Vereeniging "Koninginnedag". Catalogus van de historische tentoonstelling van de stad Haarlem in het Frans Hals-museum gehouden in september 1923 (...). 112 p., oorspronkelijk gemarmerd omslag; (4) Catalogus van de technische bibliotheek. 1953, XII,290 p., oorspronkelijk linnen, 4to; (5) De "Caslon". Romein- en Cursijf-Schriften. Serie 60. 1910, XXIV p., oorspronkelijk geniet omslag, klein folio (omslag iets roestvlekkig); (6) Caslon boek- en fantasieletter Romein en cursief (6-36 punten) serie 60. 1926, (16) p., oorspronkelijk geniet omslag, 4to (iets roestvlekkig); (7) Gill schreefloos. Vet Romein (...) Mager cursief. Ca. 1950, 8 uitvouwbare boekjes van elk 8 p. met verschillende soorten Gill, los als uitgegeven in oorspronkelijk omslag. (totaal 40+)