veiling / Veiling 21 Deel II. Strips en strip-originelen, Aziatica, Subcultuur, Erotica en Fine Arts part I / 1200-1213 Typografie
[1206] [1207] [1208] [1209] [1210]
kavel: 1208 verkocht € 130.00

[Letterproeven] Verzameling van ca. 20 letterproeven,

alle door Nederlandse bedrijven, ca. 1920-1990, diverse uitvoeringen en formaten.
Bevat o.a.: (1) Letterproef Meijer's Boek- en Handelsdrukkerij. Wormerveer, 1932-1933, 2 delen, (4),153,(3); 187 p., de eerste met "Voorbeelden van boekillustratie", oorspronkelijk uniform blauw en rood linnen met vergulde bandversiering van S.H. de Roos, 4to; (2) Monotype- en handletter voor boekwerken/ Smoutletter en supplement boekletter. Onze letters. Handzetterij. Wormerveer, Meijer's Boek- en Handelsdrukkerij, 1940, (6),196 p., oorspronkelijk verguld linnen uniform met de vorige, iets groter 4to; (3) Letterproef N.V. Drukkerij Sigfried. Amsterdam, 1940, zonder paginering, met duimindex, oorspronkelijk spiraalgebonden omslag, smal oblong, 15,5 x 26 cm. Omslag met defecten. Fraai vormgegeven letterproef, de duimindex in de bovenmarge met op de tabjes de titel Letterproef N.V. Drukkerij S [igfried voluit op de laatste deelproef]; (4) Specimen-book of monotype and hand faces. Nijmegen, G.J. Thieme, 1927, 2 delen (incl. supplement), VIII,304; 98 p., gebonden door L. Brandt en Zoon (Amsterdam) in oorspronkelijk uniform goudgeletterd linnen, 4to. En met nog 14 voornamelijk kleinere en later uitgegeven letterproeven w.o. nog 3 door Meijer's Boek- & Handelsdrukkerij. (totaal ca. 20)