[1738] [1739] [1740] [1741] [1742]
kavel: 1740 verkocht € 220.00

[Niki de Saint Phalle. Met opdracht] 2 titels: (1) Réalisations, & projets d'architecture

de Niki de Saint Phalle. Parijs etc., A. Iolas, z.d. (1974), kunstenaarsboek in de vorm van een éénzijdig bedrukte leporello bestaande uit 24 bladen met een totale uitgevouwen lengte van bijna 6 meter, met facsimile tekst en fotografische illustraties, opgevouwen tussen twee bedrukte kartonnen platten, 16,2 x 24,6 cm.
Platten wat vergeeld en met enkele vage vlekken. Met gesigneerde opdracht aan Wim Beeren in ballpoint op het eerste blad: "For Wim, salutations Niki de Saint Phalle". Zeer zeldzaam kunstenaarsboek uitgegeven door de kleurrijke en flamboyante Griekse galeriehouder en verzamelaar Alexander Iolas (1907-1987). Het werk verscheen n.a.v. een tentoonstelling georganiseerd door Iolas van 5 februari tot 2 maart 1974. Met nog 1 andere leporello door dezelfde (Museum Boymans-Van Beuningen, 1976). (totaal 2)