[1747] [1748] [1749] [1751] [1752]
kavel: 1749 € 150 - € 300

[Gordon Matta-Clark. Met brief aan Dorine Mignot] Splitting. By Gordon Matta-Clark.

New York, 98 Greene Street Loft Press, 1974, (32) p., met 5 pagina's met zeer korte teksten, voor het overige met foto's en fotomontage, uitslaande foto ingeplakt op binnenzijde achteromslag, oblong, 18 x 28,2 cm.
Met los ingelegd in fotokopie: Brief door Wayne Harrison van Art Performances aan "Doreen [Dorine] Miniot", Stedelijk Museum, gedateerd 8/17/78: "... Enclosed you will find the copies of "Splitting" and "Walls Paper" you requested (...). Also enclosed is a letter from Gordon. I think some of the things you have inquired about will be answered by it. He agrees that the "leftover" piece should be omitted from the show". De interessante brief door Matta-Clark waarover Harrison schrijft is inderdaad ook aanwezig (in fotokopie, wellicht zoals toegezonden), twee kantjes met aanhef "Dear Dorine" en afsluiting "Love Gordon". In het werk Splitting van de jong gestorven kunstenaar Gordon Matta-Clark (1943-1978) is een fotoreportage te zien van een legendarisch project, waarin met een kettingzaag het verlaten huis 322 Humphrey Street in Englewood, New Jersey volledig doormidden werd gezaagd.