[1748] [1749] [1751] [1752] [1753]
kavel: 1751 verkocht € 240.00

Drie items: (1) Nul = nul. Serie 1 / no. 2 april 1963.

Tijdschrift voor de nieuwe tendenzen in de beeldende kunst / Revue pour la nouvelle tendance artistique / Zeitschrift für die neue künstlerische Tendenz / Review of the new tendency in art. Redactie Henk Peeters/ Herman de Vries. Gepagineerd als uitgegeven 17-36,(2) p. op groen papier met daartussen blanco papieren bladen met illustraties, oorspronkelijk geniet omslag, 27,8 x 21,7 cm.
Vergeeld op/ bij de rug; vouw in bovenhoekje vooromslag. Met los ingelegde, gestencilde vertaling van Manzoni's betoog "Vrije dimensie" (3 éénzijdig bedrukte bladen, geniet): "Zijn expressie, fantaisisme, abstractie niet inhoudsloze ficties? Er valt niets te zeggen: men kan alleen maar zijn, men kan alleen maar leven". Zeer zeldzaam tijdschriftnummer van de nul-beweging, gewijd aan de op moment van uitgave pas recent overleden kunstenaars Piero Manzoni (overleden op 6 februari 1963) en Yves Klein (6 juni 1962). De Nederlandse Nul-beweging werd gevormd in 1960, door Jan Schoonhoven, Armando, Jan Henderikse, Herman de Vries en Henk Peeters. De groep bestond tot 1965. De werken van de Nul-groep zijn bij uitstek 'anti-schilderkunstig'. Traditionele materialen als verf en steen werden vervangen door veelal industriële materialen; (2) Piero Manzoni 1933-1963. Tentoonstellingscatalogus Galerie M.E. Thelen, 10 maart - 20 april 1967, (8) p. met 4 illustraties (incl. omslag), met los ingestoken uitnodigingskaart, oorspronkelijk geniet omslag (kreukjes in benedenhoek). En met nog 1 andere. (totaal 3)