[1778] [1779] [1780] [1781] [1782]
kavel: 1780 verkocht € 1000.00

[Mode. Paul Iribe] Les Robes de Paul Poiret

Racontées par Paul Iribe. Paris, gedrukt door La Société Générale d'Impression voor Paul Poiret, 1908. Met 10 pochoir gekleurde platen door Iribe, in geïllustreerde kartonnen uitgeversband, 32,5 x 30 cm. Een van 250 ex. op papier Hollande.
Een plaat met vouwtje in hoek, laatste plaat met minimaal scheurtje in marge, platen verder mooi en helder van kleur. Band wat sleets, rug beschadigd.

Beroemd modeboek, fraai uitgegeven met kleurrijke pochoir illustraties, dat in de woorden van Poiret 'naar alle grote vrouwen van de wereld verzonden zou worden'. Het werk revolutioneerde de modecatalogus an sich en betekende de definitieve doorbraak voor Poiret en Iribe.