2097-2199 Varia

kavel: 2178
Lot met 5 poezie-albums
-(1) Album met gedichten gedateerd 1866-1867 in het Nederlands en Engels, met opdracht en foto van de eigenaresse; (2) 'Poesie', album met handgeschreven Nederlandse gedichten van B. ter Haar, Nicolaas Beets e.a. Ca. 1957; (3) Album met twee portretten in aquarel, waskrijt en inkt. Met 2 los ingevoegde bladen, verder leeg. (4) 'Poésie', album 1942-1946. Met opdrachten en veel illustraties in pen, potlood en waterverf, een foto toegevoegd. In slipcase, 16,5 x 13,5 cm. (5) Album van 'Jet', gedateerd 1880-1889, met gedichten, plaatjes en ills. 20 x 12,5 cm.-
€ 80 - € 150
kavel: 2179
[Radiologie] Neus
-Die entzündlichen Nebenhöhlenerkrankungen der Nase im Röntgenbild. Mit 20 photographischen Tafeln. A. Kuttner. Berlin/ Wien, Urban & Schwarzenberg, 1908. Portfolio, klein folio, linnen met kartonnen platten en gekartonneerde flappen, titel op voorplat, compleet met tekstbrochure en 20 foto's opgeplakt met t.o. de verklarende tekst, portfolio met gebruikssporen. De foto's (ca. 22 x 15 cm) in zeer goede staat. Het eerste belangrijke werk m.b.t. de anatomische radiologie van de neusbijholten. Samengevoegd met: Die Krankheiten der Nase und des Nasenrachenraumes. Dr. Rudolph Voltolini. Breslau, Morgenstern, 1888; en Die Lehre von den Naseneiterungen. Dr. Ludwig Grünwald. München und Leipzig, J.F. Lehmann, 1893. Beide ex. bibl.-

verkocht € 60.00
kavel: 2180
Geneeskunde
-(1) Atlas der Topographischen Anatomie des Menschen. Dr. Karl von Bardeleben. Prof. Dr. Heinrich Haeckel. Jena, Gustav Fischer, 1904. 4to, linnen met talloze platen in kleur; (2) Leerboek der gerechtelijke verloskunde. Dr. Hector Treub. Mr. A. Tak. Haarlem, Erven F. Bohn, 1908. Met 21 afbeeldingen in de tekst; (3) Arthrokakologie oder über die Verrenkungen durch innere Bedingung (...) Johann Nepomuk Rust. Wien, Heubner und Volke, 1817. Met geïll. frontispice en 7 verdere kopergravures achterin - en met 4 andere waaronder een wiskundig werk, alle compleet en met afbeeldingen binnen of buiten de tekst.-

verkocht € 60.00
kavel: 2181
[Architectuur/ Notre Dame] Compositions et dessins de Viollet-Le-Duc
-publiés sous la patronage de Comité de l'Oeuvre du Maitre. Paris, Librairie Centrale d'Architecture Des Fossez et Cie, 1884. Folio (53 x 37 cm.). Losbladig in orig. omslagen. iii, 100 heliogravures op 91 platen. Compleet in goede staat. In groenlinnen touwgebonden map.-

verkocht € 200.00
kavel: 2182
[Boekwetenschap] The Golden Compasses
-A history and evaluation of the printing and publishing activities of the Officina Plantiniana at Antwerp in two volumes. Dr. Leon Voet. Amsterdam, Van Gendt/ London, Routledge/ New York, Abner Schram, 1969-1972.- -

verkocht € 75.00
kavel: 2183
Boekwetenschap
-De Boekhandel te 's-Gravenhage tot het eind van de 18de eeuw. E.F. Kossmann. Den Haag, Martinus Nijhoff, 1937 + Veranderingen in de boekdistributie in de Republiek 1720-1800 + Rotterdam Bibliopolis: Een rondgang langs boekverkopers uit de zeventiende en achttiende eeuw. Gem. Archiefdienst Rotterdam, 1997 + Verboden boeken in de Republiek der Vereenigde Nederlanden. Dr. W.P.C. Knuttel. Den Haag, Martinus Nijhoff, 1914 + 2 Duitse bibliografieën + 10 deelcatalogi van de B.U.A., alle gebonden. Ex-bibl. exemplaren, meest met stempel.-

verkocht € 90.00
kavel: 2184
Spreekwoorden
-Verzameling van eenige, hier te lande gebruikelijke, spreekwoorden; op eene vrolijke onderhoudende en gemeenzame wijze verklaard en opgehelderd door A. Fokke Simonsz. met caricatuurplaten. Amsterdam, Ten Brink & De Vries, 1831. Kl. 8vo, half-marokijn, titel op rug met groen en goudopdruk, titelblad met allegorisch vignet en verklaring op t.o. liggende pagina. 6 spreekwoorden met uitvoerige verklaring en bijbehorende karikatuurprent door Veelwaard naar J. Smies. Samengevoegd met: Nagelaten Verhandelingen en Stukken van onderscheiden aard. Met caricatuurplaten. Identiek bandje en zelfde auteur en uitgever als voorgaande + Dichtlievende Uitspanningen. Mr. R.H. Arntzenius. Amsterdam, Uylenbroek, 1801. Gekartonneerd.-
€ 50 - € 80
kavel: 2185
"Kattekop" wijnfles van mondgeblazen dik groen glas 17de/ 18de eeuw,
-hoogte 19 cm., doorsnede 14 cm.-
€ 200 - € 300
kavel: 2186
[Frans-Duitse Oorlog] Zündnadeln
-Ernste u. heitere Bilder aus dem deutschen Nationalkrieg gegen Napoleon III. Verlag und Depot gemeinnütziger Schriften, Darmstadt, ca. 1870-71. No. 1-3 en 6-8 (van 28). Uitgave met politieke karikaturen over de Frans-Duitse oorlog van 1870-71. 64 x 46 cm + Bilder-Cyklus. Schrapnells No. III. Selbstverlag, F.R. Reifs, Düsseldorf, 1870-71. 53 x 43 cm.-
€ 70 - € 120
kavel: 2187
[Pulp] Havank + Wodehouse e.a.
-Stop! 'n Havank. Het Raadsel van de drie gestalten. A.W. Bruna & Z'ns, Utrecht, ca. 1946 + [idem] + [idem], Balkenserie, 3e dr., ca. 1942 + Hoofden op Hol. Balkenserie, 6e dr., ca. 1946 + P.G. Wodehouse. Phips is de man! 1e dr., 1953. Coverdesign Willy Vandersteen. Gebrocheerde uitgave - en 4 andere van Wodehouse - en 9 andere diverse detectives met stofomslag.-
€ 70 - € 120