veiling / Veiling 21 Deel III. Fine Arts part II, Fotografie, WOI&II, Reclame, Ansichtkaarten, Affiches, Sport, Varia / 2200-2217 Affiches deel II
[2200] [2201] [2202]
kavel: 2200 verkocht € 950.00

[WOI] Timbertown Follies

(Geïnterneerde Engelsche marine-matrozen uit Groningen). Voorstelling ten bate van het Britsche Roode Kruis. 78 x 108 cm. Drukkerij Kotting, Amsterdam, ca. 1917. Ingelijst achter glas, lijst 85,5 x 115 cm. Hoeken met enkele vouwen, verder goed. Met: 2 varianten van Fred Penley presents "The Timbertown Follies" - Tekstboekje, w.v. 1 met los ingelegd programma voor de voorstelling te Rotterdam op 20 november 1915. Beide geniet, 24 x 16 cm + Fred. Penley presents the 1921 Follies a la Carte. Tekstboekje, geniet, 15 pp. + ansichtkaart met foto van The Timbertown Follies (onbeschreven en ongelopen) - en enkele artikelen in fotokopie.
Na de val van Antwerpen in 1914 belandde de Engelse First Royal Naval Brigade per ongeluk op Nederlands grondgebied. De soldaten werden geïnterneerd op neutraal grondgebied, zo ver mogelijk van het front vandaan: in Groningen. Om de verveling te verdrijven werd o.a. een theatergezelschap opgericht. The Timbertown Follies bleken een groot succes bij zowel soldaten als lokale bevolking, wat zelfs leidde tot twee landelijke tournees door Nederland. In 1917 werd er 3414,38 gulden opgehaald voor het Britse Rode Kruis. Aan het eind van de oorlog werden de soldaten weer vrijgelaten, waarmee er ook een eind kwam aan de oorspronkelijke Follies.