[31] [32] [33] [34] [35]
kavel: 33 verkocht € 300.00

Geschiedenissen der Vereenigde Nederlanden. Voor de Vaderlandsche Jeugd.

Met plaaten en portraiten [Door Jacobus Kok en Jan Fokke]. Amsterdam, J. Allart, 1783-1795, 25 delen, ca. 250 p. per deel, in deel 25 de algemene index, met handgekleurde, gegraveerde kaart in deel I, 1 extra uitslaande gegraveerde plaat van een zeeslag door Bendorp (dl. XIV), 155 gegraveerde platen en 121 gegraveerde portretten (incl. 2 extra), contemporain uniform halfleer, vergulde en geribde ruggen met marokijnen titelschildjes, 12mo.
Deel 19 is afwijkend gebonden, in oorspronkelijk karton; hier en daar kleine defectjes, maar een zeer goede, fraai gebonden set. Niet elk deel heeft een platenindex, daar waar dat wel het geval is zijn alle daar genoemde platen aanwezig. "Begonnen door Jacobus Kok en voltooid door Jan Fokke (...) door sommigen ook toegeschreven aan W. Irhoven van Dam" (v. Doorninck). Met gravures van J. Buys, C. Bogerts en R. Vinkeles.