[1] [2] [3]
kavel: 1 verkocht € 100.00

[Sinterklaas] (J. Schenkman. Sint Nikolaas en zijn knecht).

Serie van 14 (van 16) handgekleurde litho's en 7 (van 10?) tweezijdig bedrukte letterdruk tekstbladen, bladmaat ca. 15 x 10 cm., afkomstig van een ons onbekende editie (2de helft 19de eeuw), samen ingelijst onder één groot passe-partout met de tekstbladen aan beide zijden zichtbaar, de lijst meet 144 x 55 cm.
Twee platen en enkele tekstbladen ontbreken, 4 aanwezige tekstbladen met (gerepareerde) scheuren/ hoeken. De eerste druk van Schenkmans klassieker verscheen in 1850 bij G. Th. Bom, gevolgd door een heruitgave in ca. 1861 (Bom) en een niet-gedateerde herdruk door Vlieger. Onze platen wijken in details af van de online beschikbare gedigitaliseerde exemplaren.