[35] [36] [37] [38] [39]
kavel: 37 verkocht € 250.00

[Goochelen/ Transformatie] 4 titels: (1) Bosco, de toovenaar in Holland

of De ontdekte geheimen aller toovenaars en goochelaars, bevattende 200 der meest verrassende kunststukken uit het gebied der goochelarij, der tooverij, van het magnetismus, der optica, der physica, der vuurwerkkunst en der symphatie. Naar het Hoogduitsch, Tweede Nederduitsche uitgave. Amersfoort, Johs. van Wermeskerken, z.d. (ca. 1850), 96 p., met houtsnede frontispice portret en titelportretje, oorspronkelijk bedruk omslag, klein 8vo.
Intern met wat defectjes zoals watervlekjes en roestvlekjes, papier over de rug gescheurd (boekje valt uit elkaar). Desondanks een zeer acceptabel exemplaar van dit fragiele werkje. Extreem zeldzaam, geen exemplaren van deze tweede Nederlandse druk in PiCarta. De eerste Nederlandse druk (1x in PiCarta) verscheen ook te Amersfoort, bij W.J. van Bommel van Vloten, in 1845. Hierbij wordt de vertaler genoemd ("Rhadamantus"). De derde druk verscheen te Amsterdam in 1864 (2x in PiCarta): (2) Zauber Bilder. Duitsland, ca. 1890, Set van 8 kaartjes met onderschriften van 9 x 5,5 cm., gelithografeerd in rood en groen, samen met een geperforeerd velletje van dezelfde grootte in de oorspronkelijke envelop met chromolithografische plaat op de voorzijde, 9 x 6 cm. Zeer zeldzaam en leuk setje transformatiekaartjes. Door het geperforeerde velletje over één van de 8 gekleurde kaartjes te verschuiven, kunnen 2 verschillende afbeeldingen per kaartje zichtbaar worden gemaakt. En met nog 2 andere. (totaal 4)