[36] [37] [38] [39] [40]
kavel: 38 verkocht € 100.00

Lot van 6: 19e-eeuwse kinderboeken met verhalen en gedichtjes

(1) Het eerste boekje van mijn lieven jongen. Gevolgd naar het Engelsch [vermoed. vertaling van My Boy's first book, London, 1840]. Leiden, P.J. Trap, [1848], met 5 kleurenlitho's w.o. een voor de titel. (2) Gedichtjes voor de Nederlandsche jeugd. [Red. W.H. Warnsinck]. Utrecht, J.G. van Terveen en Zoon, 1840, titel op voorplat, titelblad met vignet door Velijn naar C. Portman met 5 kopergravures. (3) Jeugd en Deugd of het voorbeeld der kinderen op Rozendaal. H. Muller. Haarlem, Wed. A. Loosjes Pz., 1840, titel op voorplat, titelblad met ovaal vignet geïll. door J.A.R. Best en een gravure voor de tekst. (4) Nuttige en leerzame verhalen voor de vlijtige jeugd. Amsterdam, R.J. Berntrop, 1810, 4 handgekleurde gravures door W.I. Strunek naar F. de Ruyter. Gesigneerde prijsopdracht voor de titel mee ingebonden. (5) De Bijbel in het leven. Een volksboekje door de schrijfster van het Bijbelsch dagboekje voor kinderen. Amsterdam, H. Höveker, 1854, 6 gravures over de volle pagina. (6) Abt de l'Epée en zijn Kweekeling. Haarlem, Erven F. Bohn, 1835, voorplat met titel, titelblad en 6 litho's over de volle pagina. Div. formaten, de meeste met meerdere platen. Alle met lichte gebruikssporen.
(totaal 6)