[38] [39] [40] [41] [42]
kavel: 40 € 70 - € 120

Lot van 5: 19e-eeuwse kinderboeken en jeugdboeken

(1) Zoo gaat het in de kinderwereld!. Uit de papieren van J.A.C. Löhr door M.M. Haarlem, Wed. A. Loosjes, 1824. Opnieuw gebonden, half-leer, gemarm. platten met titel, opgeplakt, 3 kopergravures over de volle pagina, waarvan een voor de titel, gegraveerd door D. Veelwaard naar H. Oosterhuis. (2) Voorbeeldige kinderen, of levensschetsen voor kinderen van zes tot twaalf jaren. Amsterdam, Schalekamp, Van De Grampel en Bakker. Titelblad met vignet door W. Schults, 3 gravures over de volle pagina. (3) Vertellingen van Moeder de Gans. Zeer dienstig voor de jeugd. Amsterdam, G. Roos, 1820. Geïll. frontispice door H. Laemink, titelblad met vignetje, 12 gravures over de volle pagina. Rug ontbreekt, los in band, platten besch. (4) Lofzangen in onrijm voor kinderen door mevrouw Barbauld (vert.) J. Teissedre l'Ange. [Uit het Engelsch opnieuw vertaald in het Fransch, Neder- en Hoogduitsch]. Leiden, A. en J. Honkoop, 1822. (4),189,(3) pp., tekst in twee kolommen, Nederlands en Duits. (5) Brieven voor min en meer gevorderde jonge lieden (...) Bataafsche Maatschappij tot nut van 't algemeen. Leiden, D. du Mortier, 1800. 2 delen in een bandje, gekartonneerd, 2x titel met vignet, XII,100 + VIII,95 pp. 8vo en kl. 8vo, alle met gebruikssporen.
(totaal 5)