veiling / Veiling 21, deel I. Kinderboeken, Literatuur, Oude Boeken, Manuscripten, Amsterdam, Topografie en Atlassen / 250-265 Manuscripten
[263] [264] [265]
kavel: 265 verkocht € 600.00

Album amicorum Broese/ Van Rhijn-Snoeck Breda 1826 - ca. 1845

Album van "mejuffrouw C.E. [Betsie] Snoeck", rijk gevuld met 26 bijdragen in pen en inkt, 13 tekeningen over de volledige pagina in verschillende technieken met de tekst in pen op de keerzijde (1x recto), 6 bijdragen met de tekst en een tekening recto, 7 bijdragen met borduurwerk (met appliques) en tekst recto, 3 bladen met uiterst verfijnd "prikwerk" met reliëf van bloemen met tekst, een tot de nerven terugggeprikt eikenblad, een stukje knipwerk in zwart op witte drager, en ca. 20 ongebruikte velletjes papier in verschillende kleuren, alle los in de oorspronkelijke, verguld rood marokijnen portfolio met goudgeletterd "spuvenir" op voorplat, 5 bindlinten, oblong klein 8vo.
Zeer rijk albumpje in perfecte staat. Bevat o.a.: (1) Gouache van een jongen met hond in landschap: "Bredake den 1 Julijke 1832ke. Ter gedachtenisse van uw liefhebbende Broederke Simon van Rijn Snoeck"; (2) Prachtig gouache rivierlandschap met kastelen, figuren en boten, gesigneerd "Osterbein" (1838); (3) Een gezicht op een huis in potlood, door J. van Kamen (1843); (4) Een gezicht op een ruïne in grisaille door A.G. Kempers (1840); (5) Een prachtig kustgezicht in grisaille gesigneerd "Jac. Hend. Franc. Jansen 1833"; (6) Een extreem verfijnd tot de nerven teruggeprikt eikenblad om tegen het licht te houden met het albumblaadje waarop het gemonteerd is als gelijkgevormd passe-partout, met als motto "Langzaam maar zeker!", door "Uw vriendin J.A. Bührmann"; (7) Een bifolium met in één blad prachtig verfijnd "prikwerk" in de vorm van bloemen, tegenover een gedicht door Elize Matthes (1832) op het andere blad (met nog 2 soortgelijke voorbeelden); (8) Een geborduurd bloemstuk in gekleurde zijde, boven een gedicht door M.D. van der Feen (1833); (9) Een soortgelijk borduurwerkje met appliques door M.M. Deeleman (1844) (met nog enkele soortgelijke voorbeelden); (10) Een gedichtje naast een kleine gouache van viooltjes door "votre (...) cousin M.E. Matthes" (1830) (met 4 soortgelijke voorbeelden). Verder handgeschreven bijdragen door o.a. J. Tempelman (Breda, 1837), Herman Broese (Breda, 1842), Henriëtte Lindenberg (Breda, 1836), J.D. Snoeck (Breda, 1830), J. van Reijn (R'dam, 1830), Simon van Rijn (R'dam, 1830), M.E. Schanikes geb. Van der Mee (Breda, 1830), M.P. Huijsers (Breda, 1831), E.C. Snoeck nee Van Rijn (moeder van Betsie, Breda, 1831), C.J.H. de Jongh (R'dam, 1831) en J.G. Bouwmeester (R'dam, 1833).