veiling / Veiling 21, deel I. Kinderboeken, Literatuur, Oude Boeken, Manuscripten, Amsterdam, Topografie en Atlassen / 350-360 Oude boeken voor 1600
[351] [352] [353] [354] [355]
kavel: 353 € 1000 - € 2000

[Postincunabel. Turkije] Symmachi cons. ro. Epistolae familiares,

Item Laudini eouitis hierosolymitani in epistolas Turci magni traductio (...). Straatsburg, Ex officina Ioannis Schotti, 1510, (56) bladen, 19de-eeuws halfleer, 4to.
Enigszins roestvlekkig; oude marginale aantekeningen in pen. De laatste 20 pagina's bevatten de verzonnen "vertaling" in dichtvorm door Laudivius Zacchia (geb. 1435 te Vezzano), van de brieven aan regionale heersers door de Osmaanse heerser Mehmet II (1451-1481). Dit ongelooflijk populaire werkje verscheen voor het eerst in 1473 en werd daarna talloze malen herdrukt en vertaald in diverse talen.