veiling / Veiling 21, deel I. Kinderboeken, Literatuur, Oude Boeken, Manuscripten, Amsterdam, Topografie en Atlassen / 400-617 Oude boeken 17de-19de eeuw
[400] [401] [402] [403]
kavel: 401 verkocht € 950.00

[Maritieme geschiedenis. Zeer zeldzaam seinboekje] Afbeelding van alle de generale zeinen,

die gedaan en geobserveerd werden in 's lands vloot, zoo in het zeilen en ankeren by daag en nagt, als ten tijde van gevegt; met de beteekenis van ieder signaal, en aanwyzing der plaatszen daar dezelve in de origineele Hollandsze en Engelsze zein-boeken te vinden zyn (...). Te zamen gesteld (...) door N. Govertz, schryver in 's lands-dienst ter zee. Amsterdam, voor den autheur, 1746, (8),(10) letterdruk p., met 142 illustraties (inclusief tussentitels) op 71 gegraveerde platen met het betreffende sein handgekleurd en de keerzijdes met letterdruk tekst, en met "Aanhangzel voor particuliere zeinen" bevattende 12 illustraties (6 verschillende) op 6 ongekleurde, gegraveerde platen (zelf in te vullen, hier ongebruikt), in contemporain karton waarvan de rug ontbreekt, klein 8vo.
Goedgekeurd exemplaar met de handtekening in pen van Govertz aan het einde van het Voor-berigt. Zeer zeldzaam pocket-seinboekje, vanaf 1950 kwam het slechts enkele keren op de markt. Tussentitels zijn: "Generale Zeynen by Daag" (plaat 1-57), "Zeynen in Mist" (plaat 58-61, seinen met kanonschoten) en "Zeynen by Nagt" (overig, met een combinatie van vuurbakens en kanonschoten).