[404] [405] [406] [407] [408]
kavel: 406 verkocht € 320.00

[Liedjes. Convoluut met 186 stuks] "Verzameling van (...) oude liederen".

Convoluut met (volgens de ingeplakte, uitslaande manuscript-indexen op de schutbladen) 186 gedrukte liedjes, 19de eeuw (grotendeels 2de helft daarvan), enkele met houtsnede illustraties, eenvoudig contemporain halflinnen met titeletiket op voorplat, klein 8vo (deels gerafeld/ met beschadigingen, enkele bladen los).
Prachtig en uiterst zeldzaam tijdsdocument met een grote serie op zichzelf vaak zeer zeldzame populaire en goedkope liedjes, keurig voorzien van een index in manuscript en genummerd in pen volgens deze index. Twee liedjes met oude eigenaarsnaam (?) Marinus van den Eijnden. Deels met uitgeversadres, o.a. Snelpersdruk J.P. Nobels/ Gebrs. Nobels (Haarlem, meerdere), "Gedrukt voor H. van Leeuwen", "Wordt gezongen en verkocht door N. Putten (?)", "Wordt verkocht en gezongen door C.C. Holl", E.W. en F.W. Vislaake (Amsterdam, meerdere), L.H. Elich (Bergen op Zoom), G. van der Linden (Amsterdam), H. Lakenman (Zierikzee), A. Abrahams (Sluis), S. van Beilanus (Neuzen, meerdere), M. Droog, Snelpersdruk E. van de Geer (Amsterdam), W.L. Merk, Snelperdrukkey S.J. de Jonge (Goes, gedrukt op groen papier), "gezongen en verkocht door H. Beumer en vrouw", Wed. J.B. Ulrich (Rotterdam), J.L. Scheefhals (Den Bosch), Alex A. Crafford (Middelburg, net als 1 andere gedrukt op roze papier), A.J. de Wilde, "Gezongen door Willem van Huizen" en F.B. den Boer (Middelburg). Enkele titels: (5) De Zingende Schoenlapper; (13) Een nieuw lied van de gruwelijke moord tusschen Saumeer en Bergum; (15) Vreugde-zang, over de herstelling van Europa, en de commercie in de Nederlanden (wat vroeger dan de overige); (16) Een nieuw lied van een vrolyke scharenslyper; (49) Nieuw kermislied [meerdere met deze titel]; (54) Een nieuw lied van de vrolijken Lulleman op de kermis; (60) Zamenspraak over de koffiepot; (75) De wanhopende minnaar. Snaaksche coupletten; (82) Nieuw zeemans-lied; (97) Nieuw liedeken van de vrolijke losbol of de kermis doordraeijer; (105) Coupletten van de vragende mannen, waar blijft toch het geld; (112) Blik in de toekomst; (113) De lustige metzelaarsgezel; (114) De reizende chirurgijn; (117) Wielrijders-lied [zeer vroeg lied over de "vélocipède" of "twee-wieler"]; (124) Het mechanieke poppenspel; (160) Het klokje.