[405] [406] [407] [408] [409]
kavel: 407 verkocht € 340.00

[Liedjes. Twee bundels incl. manuscript] (1) Convoluut met ca. 120 gedrukte liedjes,

2de helft 19de eeuw, enkele met houtsnede illustraties, eenvoudig contemporain halflinnen, klein 8vo (hier en daar met kleine gebreken, enkele liedjes gescheurd).
Prachtig en uiterst zeldzaam tijdsdocument met een grote serie op zichzelf vaak zeer zeldzame populaire en goedkope liedjes. Deels met uitgeversadres, o.a. Alex A. Crafford (Middelburg, meerdere), A.J. de Wilde (Middelburg, meerdere), Wed. J.B. Ulrich (meerdere), F.W. Vislaake (Amsterdam, meerdere), J.P. Nobels (Haarlem), "Wordt gezongen door J.L. Jonkers"), F.B. den Boer (Middelburg), "Wordt gezongen en verkocht door Jacobus van Mourik en Kinderen te Bergen op Zoom", A.J. van Brunswijk (Oostburg), G. van der Linden (Amsterdam, meerdere), Schollaardt en Co. (Rotterdam, meerdere), M.S. de Zeeuw (Middelburg), "Wordt gezongen en verkocht door Presburg", F.G.L. Holst (Amsterdam), Voor rekening van L. Verheij (Oude Tonge), S.J. de Jonge (Goes), W.L. Merk (zonder plaats), Beilanus en Dhont (Neuzen) en H. Lakenman (Zierikzee). Enkele titels: (1) Lied van de Bachus-klanten; (2) Verliefde kermislied, De vijf zintuigen; (3) De vrolijke vrijer en vrijster Job en Trui op de kermis te Oost- en West-Souburg en het Nieuwland; (4) Wij gaan naar de Congo; (5) Een schurkachtig verhaal van de Joodschen Wandelaar (...) (dit gedeelte met meerdere liedjes is gepagineerd 76 p.); (6) Lied voor vrolijke landverhuizers welke met het stoomschip De IJzerman, welke [sic] naar Amerika willen vertrekken; (7) Ontzettende gebeurtenis voorgevallen den 1sten januari 1885 te Ooltgensplaat. Bevat tevens de kleine volksuitgave "Verklaring van eenige nieuwe en schoone goocheltoeren (...) aangeboden door S. Proper" [op etiket geplakt over adres van A.D. Bamberg (Hof-Mechanicus) en D.L. Bamberg] (8. p.).

(2) "Recueil de chansons". Manuscript liedbundel, 2de helft 19de eeuw, 36 p., diverse onderwerpen, één met onderschrift "J. Schouten de Vrijmetselarij" [signatuur?], eenvoudig draadgebonden omslag (vlekkig/ sleets en 2 bladen los). (totaal 2)