veiling / Veiling 21, deel I. Kinderboeken, Literatuur, Oude Boeken, Manuscripten, Amsterdam, Topografie en Atlassen / 400-617 Oude boeken 17de-19de eeuw
[407] [408] [409] [410] [411]
kavel: 409 verkocht € 240.00

[Emblemata. Krul] Pampiere wereld, ofte Wereldsche Oeffeningen,

waer in begrepen zijn meest alle de rijmen en werken van I.H. Krul. Al te zamen door hem verbetert, en met veel nieuwe rijmen verrijckt, doorgaens met schoone kopere platen verciert, afgezondert in vier deelen. Amsterdam, weduwe Jan Jacobsz. Schipper [adres op frontispice], 1682, (12),320; 447,(4) p., met gegraveerd frontispice en 92 gegraveerde illustraties (voornamelijk over de halve pagina), contemporain half schaapsleer met vergulde geribde rug met marokijnen titelschildje, gemarmerde platten, 4to.
Hier en daar licht gebruind/ met minimale defectjes. De band met wat slijtage, aan de top van de rug ontbreekt een stukje leer en de hoeken zijn wat gestoten. Goed exemplaar van de derde editie (de eerste editie verscheen in 1644). Op pagina 11 is de beroemde ets door Ferdinand Bol afgedrukt, deze ets werd vroeger toegeschreven aan diens leermeester Rembrandt (Hind, Rembrandt's Etchings II, 310). Landwehr 432; Praz p. 390; De Vries 160.