veiling / Veiling 21, deel I. Kinderboeken, Literatuur, Oude Boeken, Manuscripten, Amsterdam, Topografie en Atlassen / 400-617 Oude boeken 17de-19de eeuw
[504] [506] [507] [508] [509]
kavel: 507 verkocht € 3000.00

[Schitterende set] Algemeen huishoudelijk, natuur-, zedekundig- en konst-woordenboek,

Vervattende veele middelen om zijn goed te vermeerderen, en zijne gezondheid te behouden (...). Door M. Noel Chomel. Tweede druk geheel verbetert, en meer als de helfte vermeerdert door J.A. de Chalmot, enz./ Vervolg (...). Leiden/ Leeuwarden, L. le Maire/J.A. de Chalmot, 1778/ 1786-1793, 7/ 9 delen met doorlopende paginering, 4370/ 6724 p., met gegraveerde frontispice en 100/ 154 uitslaande platen, fraai gebonden in contemporain uniform half kalfsleer, rug verguld met 2 contrasterende marokijnen titelschildjes, 4to.
Prachtige, onafgesneden complete set met slechts minimale defecten. Alle platen aanwezig volgens de bindersindexen (in deel 5 is geen platenindex meegebonden, maar deze is online beschikbaar). Ook in deel 7 ontbreekt de platenindex, de platen R, S, T en V. zijn daar ingebonden t.o. p. 3876, 3960, 4093 en 4318 en ook de platen 61-80 zijn aanwezig. In het Vervolg zijn geen platenindexen aanwezig (op de platen zijn de paginanummers gegraveerd waartegenover de binder ze moet plaatsen). Hierin zijn de platen genummerd I-LIII en plaat W aanwezig. Typisch encyclopedisch handboek voor de complete huishouding van landhuizen in de 18de eeuw, een fraai inkijkje in de kennis van die tijd, in een zeldzaam fraai exemplaar.